לקוחות ממליציםofek logo5

בחברה מועסקים 12 עובדים והיא זוכה להכרה ומוניטין מעולה מצד לקוחותיה. החברה מבצעת פרויקטים שמאופיינים במשך זמן ייצור ממושך ובהיקפים כספיים גדולים. מספר הפרויקטים שמבצעת החברה בכל שנה הוא מצומצם ומופע קבלתם מאוד משתנה. ולפיכך, קיים קושי אמיתי לקבוע יעדי מכירות ורווח ובתוך כך - לתכנן ולהיערך לצורכי ההון ולתזרימי המזומנים. ולא זו בלבד, אלא שישנם מקרים בהם העבודה בפועל על פרויקט מסוים חורגת מהתכנון, והדבר בא לידי ביטוי בירידת הרווחיות ועד לכדי יצירת הפסד.

ofek logo4

במועד תחילת הפעילות מנתה החברה 85 עובדים קבועים, כ- 70 מהם נציגי מכירות, וזאת מלבד עשרות רבות של טכנאים עצמאיים שנשכרו על בסיס קריאות, בכל רחבי הארץ. החברה הלכה וגדלה בקצב מואץ והגדילה בתוך כך את מספר הלקוחות, העובדים ואת מערך הטכנאים.

אופי השירותים שסיפקה החברה, תקופת השירותים ואופני החיוב יצרו בעיה משמעותית שהביאה את החברה לגירעונות פיננסיים, אם כי אלו לא באו לידי ביטוי בחשבונות הבנק (אלא להיפך). 

ofek logo3

החברה מספקת שירותים לתעשייה הביטחונית והפרטית ומעסיקה כ- 60 עובדים.

החברה שהוקמה מספר שנים קודם לכן גדלה והתפתחה בקצב גדול ממה שניתן היה להכיל. זאת לצד השקעות הענק שנדרשו לה בתשתיות, מכונות, ציוד ומערכות יצרו אצלה מצוקה שבאה לידי ביטוי בקשיים פיננסיים, לצד חוסר יציבות. הלחץ התמידי הקרין לעבר העובדים, הן ביצור ובעיקר בהנהלה ותחושת השחיקה הייתה רבה.

ofek logo2

חברת אדריכלים בעלת וותק של עשרות שנים בשוק הציבורי והפרטי, המעסיקה כ- 30 אדריכלים. החברה נהנית ממוניטין מעולה ותוצאותיה הפיננסיות היו טובות מאוד. החברה הלכה והתפתחה ובעליה נהנו מהכנסות ורווח שהלכו וגדלו, אולם לצד זאת, בעליה חוו קושי ניהולי שהלך והתעצם. 

ofek logo1

ותיקה מאוד ובעלת מוניטין רב. בקבוצה מועסקים כ- 70 עובדים מקצועיים. רמת המורכבות הגבוהה שלה לצד מגוון התחומים העצום בהם טיפלה הצריכו ידע נרחב בניהול תפעולי, פיננסי ומקצועי. בעוד הצד המקצועי נוהל ברמה הגבוהה ביותר, מרכיבי הניהול האחרים היו חסרים ונוהלו בצורה קלוקלת והדבר בא לידי ביטוי בהתדרדרות הדרגתית של החברה. 

ofek logo

מחזור מכירות של כ- 30 מיליון ₪ בשנה. החברה שהוקמה 5 שנים קודם לכן צמחה בקצב מהיר מדיי, כזה שקשה היה לבעליה ולעובדים שבה להכיל.
כשנפגשנו לראשונה החברה הייתה רגע אחד לפני קריסה טוטאלית. חובות של מיליוני שקלים, 25 עובדים שעמדו לאבד את פרנסתם וספקים שרבים מהם היו מגיעים קרוב לוודאי לקריסה, אף הם.

RoaBar1
Road Bar

שמי אבישי והנני יזם פרטי. פניתי ליניב מתוך מטרה לכתוב תוכנית עסקית עבור המיזם שלי.
כחלק משיטוטי באינטרנט בחיפוש אחר יועץ עסקי נתקלתי באתר של יניב והחלטתי להתקשר.
לאחר פגישה עם מספר לא קטן של יועצים נפגשתי עם יניב והבנתי כי הגעתי למקום הנכון...
Profit1

פרופיט

בספטמבר 2011 פנינו לחברת אופק בר השקעות בע"מ אל יניב רוסו , וזאת על מנת לבחון אפשרויות להתרחבות של העסק. הגענו עם מספר רעיונות,
לפני שהתחלנו קודם כל יניב בחן את הפעילות העסקית הקיימת וניתח אותה בצורה יעילה, נכונה ומהירה מאוד..

pic172

שיפטאורגינייזר

לכבוד אופק-בר השקעות ויניב רוסו,
רצינו להודות על התהליך שעברנו יחד.
עברנו מספר לא מבוטל של פגישות בהן: "חתכת" אותנו לגורמים, הבנת את החלקים הקטנים ביותר, בנית תוכנית עסקית לתפארת בה אתה לוקח בחשבון את אחרון הפרמטרים, ידעת לעוץ עצה טובה במקומות הרגישים ביותר בעסק (כסף,שותפים וכו).

pic162

רב נוי

רב-נוי הנה חברה ותיקה, שעוסקת בשני העשורים האחרונים בגינון מקצועי של גגות ומרפסות. המעבר שעשתה מהגינון המוסדי לגינון הפרטי, במקביל לתמורות בשוק, הצריך שינויים רבים הן בגישה והן בדרכי הפעולה של העסק. יניב רוסו מחברת "אופק-בר" ייעץ לנו בשנת 2010 ועזר לנו לזהות את נקודות החולשה של העסק...

pi

StoryBoard

אל יניב הגענו בשעה שהעסק שלנו היה בצומת משמעותית והיינו זקוקים להכוונה מהירה, פרקטית ונחושה. מישהו שישאל את השאלות הנכונות, יסתכל בעיניים אובייקטיביות על כל האינפורמציה והמספרים וייתן את חוות דעתו והרעיונות שלו על הדרך בה כדי להמשיך. בפועל – קיבלנו הרבה מעבר לזה.

karate1 קראטה גוג'ו ריו

שלום יניב,
תודה על העזרה, על הרעיון, על ההבנה של דברים שאני לא ראיתי.
תודה על הסיוע המעשי!
אני מצליח לעשות הרבה דברים שרציתי וגם לעמוד בהרבה דברים שחשבתי שאעמוד! עכשיו אני צריך להציב מטרות חדשות ומשימות חדשות.
אני מאוד מעריך אותך ואת התנהלותך כאדם! ...
Ticket123

TicketNet

לפני שנה זיהיתי הזדמנות לפתיחת עסק. עד אותו יום הייתי שכיר ולא היה לי שמץ של מושג איך מתחילים והכי חשוב איך יודעים האם שווה בכלל להיכנס להרפתקה כזו.

באתו שלב הבנתי שאני חייב למצוא מישהו שיוכל לעזור ולייעץ לי בנושא. התקשרתי ליניב וקבענו להיפגש...


| לקוחות ממליצים || המלצות אופק עסקי |
  • הדפס עמוד זה
  • ספר לחבר
  • הוסף לפייסבוק
  • הוסף לגוגל סימניות
  • הוסף ציוץ בטויטר
* שם:
* אימייל:
טלפון:
Captcha