[ חזרה לגלרייה ]

98
ר.ס.ס. פוסטים אחרונים ספר לחבר הוסף לפייסבוק הוסף ציוץ בטויטר

שירותי שיווק עסקים במיקור חוץ


שיווק בעסקים בינוניים-קטנים: ציון נכשל 
פעילות שיווקית הינה קריטית עבור כל עסק שמעוניין להצליח בטווח הארוך. לא ניתן להתייחס לפעילות שיווקית כהוצאה של העסק אלא כהשקעה לצורך יצירת ביקוש והכנסות בעתיד. עסקים גדולים עם תקציבים משמעותיים מגייסים מנהל שיווק ומקימים מחלקה יעודית על מנת להוציא לפועל תוכניות שיווק. עסקים בינוניים וקטנים מצאו דרכים יצירתיות כדי להתמודד עם צורך זה:
 1. מינוי בעל תפקיד קיים בעסק כאחראי שיווק- עסקים ממנים בעל תפקיד קיים כגון מנהל/איש מכירות להיות אחראי גם על הפעילות השיווקית וזאת בנוסף לעומס במסגרת תפקידו הקיים. בשיעור ניכר מהמקרים, יש לבעל תפקיד זה ניסיון וידע שיווקי מועט אם בכלל, ויש לכך השלכות על הביצועים והתוצאות בפועל.
 2. התעלמות מהצורך לקיים פעילות שיווקית- לא מעט עסקים מבלבלים שיווק עם מכירות או בוחרים להתעלם מנחיצותה של פעילות שיווקית מתוכננת ומסודרת על ידי בעל תפקיד מסוים. ברוב המקרים נטען על ידי בעל העסק שהפעילות מתקיימת על ידו מפעם לפעם. עסקים אלו חוזרים לשקול פעילות שיווקית בעתות משבר, כאשר למעשה מאוחר מדי.
מגבלות עיקריות של עסקים בינוניים-קטנים
 1. חוסר ידע וניסיון- תחום השיווק הפך בשנים האחרונות לתחום מורכב ביותר וזאת בשל התפתחות ערוצי השיווק באינטרנט. כיום, השיווק כולל ערוצים חדשים ומגוונים ולא רק ערוצים מסורתיים, מקובלים וידועים. על מנת להצליח בפעילות שיווקית מול מתחרים ולהימנע משגיאות קריטיות, יש צורך להכיר לעומק את הערוצים האפשריים ולנהל אותם בחוכמה במסגרת תקציב מצומצמת.
 2. מחסור בתקציבים שוטפים- פעילות שיווקית דורשת תכנון מסודר ויעוד תקציב. בשל מגבלה תקציבית, עסקים בינוניים-קטנים נוטים לוותר על כל פעילות שיווקית שהיא וזאת במקום לגבש תוכנית מסודרת רב שלבית שמתפתחת עם הזמן (פעילויות הדורשות תקציבים קטנים בתחילת הדרך ורק בהמשך, פעילויות הדורשות תקציבים גדולים יותר).

מהו הפתרון? שיווק ב- Outsoucing
אנשי שיווק מקצועיים אשר רכשו ידע וניסיון רב בעקבות פעילות רבת שנים במסגרת עסקים גדולים ובינלאומיים מציעים את שירותיהם כמומחים חיצוניים (במסגרת מיקור חוץ, Outsourcing).למומחים אלו יתרונות רבים עבור עסקים בינוניים-קטנים בהשוואה לשכירת עובדים מן המניין. להלן פרוט היתרונות המשמעותיים:1. בשכירת שירותיהם של מומחים חיצוניים אין הוצאות שכר קבועות ויחסי עובד-מעביד על כל המשתמע מכך.2. עבודתם של מומחים חיצוניים מוגדרת ונמדדת על בסיס תפוקות ותוצאות. התשלום מתבצע עבור עבודה בפועל.3. שכירת ידע מומחים חיצוניים מאפשרת קיצור דרך משמעותי ומניעת שגיאות קריטיות שעלולות להסב נזק לעסק. 

פעילויות שיווק על ידי מומחים חיצוניים - Marketing PowerHouse
מומחי שיווק חיצוניים המספקים שירותים במיקור חוץ (outsourcing) יכולים לספק את כל מכלול פעילויות השיווק או פעילויות שיווק חלקיות. להלן מספר דוגמאות לפעילויות שיכולות להיות מנוהלות ומבוצעות על ידי מומחים חיצוניים:
 • גיבוש תוכנית שיווק כוללת על בסיס היתרון היחסי של העסק (מטרות, יעדים והדרכים למימושם)
 • ניהול ויישום תוכנית השיווק מול גורמים פנימיים וחיצוניים
 • יצירת שיתופי פעולה עם עסקים משלימים וניהולם
 • גיבוש תכנים שיווקיים, כגון: מצגות שיווקיות, פרופילים של חברות, קטלוגים, כתיבת תכנים לאתר האינטרנט ולמדיה חברתית, כתיבת כתבות יחצ"ניות, עבודה מול משרדי יחסי ציבור, בלוגרים
 • אתר אינטרנט: ביצוע מחקר ואיפיון תחום הפעילות של העסק באינטרנט, איפיון אתר אינטרנט וניהול עיצובו ובנייתו מול חברת בניית אתרים מתאימה, איפיון תכנים שיווקיים ומותאמים SEO, כתיבתם והעלאתם לאתר האינטרנט של העסק, ניהול ותחזוקה של אתר אינטרנט מול גורמים פנימיים וחיצוניים, קידום אורגני של אתר האינטרנט- כולל: בחינת מצב קיים, הגדרת הפעולות לביצוע לצורך שיפור המיקומים והוצאתן לפועל
 • מדיה חברתית: הקמה, ניהול ועדכון שוטף של דף פייסבוק עסקי, הקמה, ניהול ותחזוקה שוטפת של בלוגים אינטראקטיביים
 • פרסום: הקמה וניהול קמפיין פרסומי באינטרנט כולל: adwords- גוגל, עיצוב וכתיבת דפי נחיתה, באנרים באתרים רלוונטים, קמפיין מודעות ממומנות בפייסבוק
 • רשימות תפוצה: הקמת רשימות תפוצה במערכת יעודית, כתיבת ניוזלטרים, מיילים קבועים, ניהול דיוור

מהו הצעד הבא שלך?
אם גם העסק שלך זקוק ל"קפיצת מדרגה" בתחום השיווק, אך אין לך את משאבי הזמן או היכולת לשכור אנשי שיווק מן המניין, ניתן ליצור עמי קשר בדרכים הבאות: 

פני רוסו-
 שיווק מקצועי במיקור חוץ
מייל: faye@ivtext.co.il
טלפון: 09-8652080


[ חזרה לגלרייה ]
 • הדפס עמוד זה
 • ספר לחבר
 • הוסף לפייסבוק
 • הוסף לגוגל סימניות
 • הוסף ציוץ בטויטר
* שם:
* אימייל:
טלפון:
Captcha