[ חזרה לבלוג ]

pixel4
ר.ס.ס. פוסטים אחרונים ספר לחבר הוסף לפייסבוק הוסף ציוץ בטויטר

תזרים מזומנים-זכות או חובה?


ניהול תזרים מזומנים - חובה בכל עסק!
כלי ניהול ובקרה רבים ומגוונים מוצעים בשוק לניהול מקצועי של העסק אולם כלי לניהול תזרים מזומנים הינו מהחשובים שבהם אם לא החשוב ביותר. למרבית סוגי העסקים, ניהול תזרים מזומנים מהווה תנאי קיומי שבלעדיו יתקשה העסק לשרוד לאורך זמן.
 
תוכנה לניהול תזרים מזומנים
מתוך מודעות לחשיבות הנושא פיתחה חברת אופק ייעוץ עסקי תוכנה לניהול תזרים מזומנים לעסק. התוכנה מותקנת על גבי האינטרנט והיא ניתנת להפעלה מכל מקום ומכל מחשב.
 
 גם העסק שלך יכול!
לתיאום פגישת אבחון וקבלת המלצות ללא עלות ומחוייבות,
ניתן ליצור קשר בטלפון 09-8353060  או במייל yaniv@ofek-bar.co.il
 
 
אז איך הכל התחיל...
פעם החיים היו פשוטים, חשקה נפשו של פלוני בלחם? הלך אל שכנו האופה, הציע לו בתמורה תרנגולת מטילה ביצים וחזר לביתו כשבאמתחתו לחם טרי מהטבון.
חלפו השנים. קם אדם והמציא את מטבעות הכסף. החיים נהיו פשוטים עוד יותר. חשק פלוני בלחם? מכר תרנגולת, בתמורה שלשל לכיסו מטבעות איתם שילם לאופה עבור הלחם. והפלא ופלא, לעיתים אף נותר בידו מספיק עודף לקניית סלסלת פירות.
חלפו עוד כמה שנים. קם לו איש עם חזון וחשב בליבו: מדוע לא אוכל לשלם מחר בעבור מוצרים אותם אני צורך היום. החליט האיש לקרוא לרעיון 'אשראי'.
האשראי היה פטנט נפלא והוא הלך והתפתח לו עם השנים. קמו בנקים וחברות אשראי. סוחרים הציעו סחורה בתשלומים וקונים מיהרו לנצל הזדמנויות. החיים נהיו קלים יותר. קל יותר לקנות מה שהיד אינה משגת, קל יותר לצרוך כי לא צריך לשלם (לפחות לא כרגע).
 
פשוט? ממש לא...
במקום אחר ובזמן אחר בעולם קם איש אחר, שלגמרי לא קשור לסיפור ואמר: לכל מטבע שני צדדים.
ואכן, לכאורה הפכו החיים לפשוטים יותר אבל בה בעת, למסובכים הרבה יותר. ולמה? מהסיבה הפשוטה שמרגע שהפריד האדם בין עיתוי הרכישה לעיתוי התשלום הרי שהיתרות הכספיות שעמדו לפניו בכל רגע נתון לא שיקפו עוד את מצבו האמיתי. מסובך? הרבה יותר ממה שנדמה!
עסקים צורכים אשראי מספקים, מעובדים, מרשויות, מחברות ליסינג וכמובן מבנקים. מנגד, הם מספקים אשראי ללקוחותיהם. כך יוצא שבכל עת, היקף התשלומים והתקבולים בכל זמן נתון הינו תוצר של פעילות העסק בעבר.
 
על סיכונים בהעדר ניהול תזרים מזומנים
על הפער שבין תזרים התשלומים לתזרים התקבולים מכסה מסגרת האשראי בבנק וההון העצמי של בעל העסק. לשניהם תכונה מאוד דומיננטית, הם מוגבלים בכמותם. תכונה זו מחייבת את בעל העסק לוודא שהתנהלותו הכספית, הן ביחס למדיניות האשראי שהוא מקצה ללקוחותיו ואסרטיביות הגבייה מולם, והן ביחס למדיניות התשלומים לספקים, לרכישות והשקעות – כולם עומדים בכפיפה אחת אל מול אילוצי ההון שלו, שכן חריגה מהן, ואפילו הקטנה ביותר עשויה לגרום לעסק לנזק בלתי הפיך. אולם בכדי להיערך מבעוד מועד חייב בעל העסק לצפות את תזרים המזומנים שלו.
למרבה הפלא, על אף שניהול תזרים מזומנים מהווה נדבך קריטי לסיכויי הישרדות העסק לאורך זמן, מסתבר שמעטים הם העסקים הקטנים-בינוניים שאכן עושים זאת ובמקום זאת הם סומכים ידיהם על הגורל. המחיר הוא לא רק בסיכון לאי עמידה במחויבויות הכספיות של העסק אלא גם בחרדות ובלחצים תמידיים אותם הם נאלץ בעל העסק לשאת.
הדבר דומה לספינה המנווטת דרכה בנתיב קרחונים ללא רדאר. כשהקרחון מתגלה הוא כבר קרוב מדיי ולא ניתן לעשות דבר למעט להתרסק אל תוכו.
 
אז מה עושים?
קיימות בשוק מערכות תזרים מזומנים רבות ומגוונות. לכל אחת מהן מאפיינים העונים על צרכים של עסקים מסויימים. מטבע הדברים אין מערכת תזרים מזומנים אחת שמספקת פתרון אופטימאלי לכלל סוגי העסקים ולפיכך בחירת הכלי המתאים מהווה תנאי הכרחי לצורך יישום אפקטיבי של הפתרון וכתוצאה ממנו של בהירות תזרים המזומנים העתידי.
חברת אופק בר עוסקת בייעוץ עסקי ליזמים וחברות. כחלק מפעילותנו פיתחנו מערכת תוכנה פרקטית ויעילה לניהול תזרים מזומנים בעסק, אותה אנו מספקים ומטמיעים אצל לקוחותינו ללא כל עלות. אנו מזמינים אתכם לפגישת הכרות ממנה אתם עשויים לצאת הרבה יותר מחושבים ושלווים.

[ חזרה לבלוג ]
  • הדפס עמוד זה
  • ספר לחבר
  • הוסף לפייסבוק
  • הוסף לגוגל סימניות
  • הוסף ציוץ בטויטר
* שם:
* אימייל:
טלפון:
Captcha