[ חזרה לגלרייה ]

ofek logo2
ר.ס.ס. פוסטים אחרונים ספר לחבר הוסף לפייסבוק הוסף ציוץ בטויטר

חברת אדריכלים

חברת אדריכלים בעלת וותק של עשרות שנים בשוק הציבורי והפרטי, המעסיקה כ- 30 אדריכלים. החברה נהנית ממוניטין מעולה ותוצאותיה הפיננסיות היו טובות מאוד. החברה הלכה והתפתחה ובעליה נהנו מהכנסות ורווח שהלכו וגדלו, אולם לצד זאת, בעליה חוו קושי ניהולי שהלך והתעצם. אבחון מצב החברה הציף ליקויים קשים בהתנהלותה שנבעו ממבנה ארגוני שלא תאם את צרכיה, בעיות תקשורת פנימיות, תהליכים ושיטות עבודה לא יעילים, פעילויות שנעשו בכפילות (מתוך העדר שיתוף וניהול) לצד פעילויות ומשימות חשובות שנזנחו או נשכחו, מזכירות שתפקדה מתחת לכל ביקורת ויצרה צווארי בקבוק ופקקים בהתנהלות השוטפת, ניהול קלוקל של מערכות המחשוב וחוסר שביעות רצון של עובדי החברה.

תהליך ההתייעלות ארך תקופה של כשנה בה הפכנו כל אבן במטרה ליצור מחדש הגדרות ונהלים שיתאימו לאופי החברה ופעילותה ולתקן את כל הכשלים בחברה. השינוי היה משמעותי מאוד והוא חצה את כל תחומי הפעילות של החברה (למעט הפעילות המקצועית עצמה – האדריכלות). בתוך כך, הוגדר מבנה ארגוני חדש, נקבעו תפקידים וסמכויות ברורים לשותפים עצמם, למחלקת הכספים ולעובדי האדמיניסטרציה, הוגדרו צוותי עבודה ומונו ראשי צוותים, הוגדרו נהלים, שיטות עבודה ותהליכים ברורים.

התהליך הצליח מעל לכל הציפיות וגרם לשחרור צווארי הבקבוק של החברה באופן שאפשר לה להכפיל בתוך זמן קצר את מחזורי המכירות, לצד הגדלה משמעותית של שיעורי הרווח וכל זאת ללא שום תוספת כוח אדם ניהולי ועם תוספת קטנה של אדריכלים ביחס לגידול בהכנסות.


[ חזרה לגלרייה ]
  • הדפס עמוד זה
  • ספר לחבר
  • הוסף לפייסבוק
  • הוסף לגוגל סימניות
  • הוסף ציוץ בטויטר
* שם:
* אימייל:
טלפון:
Captcha